Kartki świąteczne online

Kartki internetowe, to popularny sposób utrzymywania kontaktu z innymi osobami. Zarówno w naszym życiu, jak i w życiu naszych znajomych jest wiele okazji do przesyłania sobie życzeń. Kartki internetowe pomagają nam w tym w zasadniczy sposób. Nie wychodzimy z domu, by kupić jakąś tradycyjna kartkę świąteczną czy imieninową. Wystarczy, że mamy komputer z dostępem do Internetu, siadamy przed monitorem, wybieramy kartkę, piszemy i wysyłamy. Jeśli mamy liczna rodzinę i wielu znajomych, odwiedzenie ich na przykład w okresie świąt i złożenie im życzeń nastręcza wielu kłopotów, a zrobienie tego przy pomocy kartki internetowej jest bardzo proste.

Nawet raz przygotowaną kartkę możemy rozesłać wszystkim. Jeśli decydujemy się na kartki świąteczne papierowe, to nie wypada wszystkim wysyłać takich samych kartek. Nie wypada tez na kartkach świątecznych tradycyjnych pisać tych samych życzeń. Należałoby zadać sobie trochę trudu i na każdej kartce napisać coś innego. Wiadomo, że z kartkami świątecznymi papierowymi jest więcej zachodu, bo trzeba je zaadresować, przykleić znaczek i wysłać na poczcie.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Kartki świąteczne dla firm

Setki, a nawet tysiące gotowych kartek internetowych stwarza nam praktycznie nieograniczone możliwości wyboru. Możemy wybierać obrazki, rodzaj kartki internetowej od zwykłej po animowaną, możemy również wklejać dowolne teksty życzeń, dołączać ulubione melodię i taką raz przygotowaną kartkę internetowa wysyłać do wielu znajomych. Kartki internetowe możemy wysyłać do znajomych nawet bez specjalnej okazji. Takie kategorie kartek internetowych jak kwiaty, zwierzęta czy miłość pozwalają nam wyrażać swoją pamięć o znajomych.

Tak więc wygoda i praktyczność decydują o wciąż rosnącym zainteresowaniu kartkami internetowymi. Inaczej jest z kartkami świątecznymi papierowymi. Po kartki świąteczne tradycyjne sięgamy na pewno dwa razy do roku, z okazji świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Niektórzy regularnie posyłają takie kartki papierowe znajomym z życzeniami imieninowymi. Kartki świąteczne papierowe na pewno posyłamy krewnym i znajomym mieszkającym poza granicami Polski. Wysłanie do nich kartki internetowej byłoby z naszej strony nietaktem.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Kartki świąteczne z logo

Niektórzy pamiętają czasy, kiedy w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia siadali wspólnie przy kominku i wymyślali życzenia dla poszczególnych członków rodziny. Potem udawali się do sklepu, kupowali kartki świąteczne i te życzenia wpisywali na kartki, adresowali i wysyłali. To była jedna z tradycji tego cudownego, przedświątecznego okresu. Dziś robią to już nieliczni, bo tradycyjne kartki świąteczne zastąpiły kartki internetowe. Na kartki internetowe nie trzeba wymyślać treści życzeń, można je po prostu ściągnąć z Internetu i wkleić.

Takie przygotowywanie do wysłania kartek świątecznych stwarzało miły nastrój, cieszyło i przybliżało czas świąt. Kartki internetowe zburzyły to wszystko, życzenia piszemy i wysyłamy prawie automatycznie, nie zabiera nam to wiele czasu. Dobrze, że żyją jeszcze nasze babcie, które tradycyjnie wysyłają życzenia na kartkach świątecznych i za nic na świecie nie zamienia tej formy na kartki internetowe. Przecież kartki świąteczne to tez nasza polska tradycja.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Historia kartek świątecznych

Z badań wynika, że z roku na rok wzrasta liczba ludzi wysyłających tradycyjne, papierowe kartki świąteczne. Wydawałoby się, że jednak ludzie wolą kartki internetowe. Otóż nie. Kartki świąteczne tradycyjne mają coś w sobie. Są na pewno namacalnym, ciepłym dowodem sympatii. Przechowuje się je niekiedy bardzo długo, czego nie można powiedzieć o kartkach internetowych, które po przeczytaniu wędrują do wirtualnego kosza. Kartka świąteczna jest trwałą pamiątką.

Dzieci, lubią wysyłać kartki świąteczne do świętego Mikołaja. Miejmy nadzieje, że tradycja wysyłania kartek świątecznych nie zginie. Kartka świąteczna zawsze będzie miłym gestem ze strony najbliższych, czy znajomych nam osób. Co innego jest kartka internetowa. Ta przezywa tylko chwilowy rozkwit, niektórzy już się zniechęcili do wysyłania kartek internetowych, ponieważ są one monotonne, nie można ich postawić na biurku, czy kolekcjonować. Najważniejsze jest to, co kartka ma w środku. Ludzie wybierają takie kartki świąteczne, a nie kartki internetowe.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Strony internetowe z e-kartkami

Poczta polska notuje w grudniu 10 krotny wzrost sprzedaży kartek świątecznych. Pomimo tego, że przed świętami ludzie są zabiegani, to i tak znajdują czas na to, by zakupić i wysłać znajomym kartki świąteczne. Okazuje się, że najbardziej zawsze cieszą nas kartki świąteczne napisane pismem odręcznym z przez nas ułożonymi życzeniami. Stąd przewaga tradycyjnych kartek świątecznych nad internetowymi kartkami. Zwyczaj wysyłania tradycyjnych kartek świątecznych jest w wielu krajach. Holendrzy kupują nawet do 50 kartek dla rodziny i znajomych, a te, których nie zdążą wysłać wieszają w oknach.

W Irlandii życzenia na kartkach świątecznych wysyła się już w pierwszym tygodniu grudnia. Ludzie zdecydowanie wolą tradycyjne kartki świąteczne niż kartki internetowe. Kartki internetowe przeżyły już swoją popularność i wysyłamy je tylko wówczas, gdy za późno jest na wysłanie kartki świątecznej tradycyjnej. Kartki internetowe mają swoich zwolenników wśród ludzi młodych, nie mających tak ciepłego stosunku do tradycji.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com